O CO CHODZI?

Przede wszystkim o solidny trening. Ale jeśli przyjdzie Ci do głowy rywalizacja z innymi uczestnikami, tym lepiej! Dzięki naszej formule masz szansę rywalizować z zawodnikami na poziomie zbliżonym do swojego.

W 2016 roku spotykamy się w czwartkowe popołudnia/wieczory siedmiokrotnie. Rozegramy czasówkę, wyścigi ze startu wspólnego, eliminator oraz finałowy wyścig w formie kryterium ulicznego. Nie chcemy słyszeć, że nie przyjedziesz, bo akurat jesteś w pracy. To właśnie dla Ciebie ustaliliśmy godzinę rozegrania zawodów maksymalnie późno.

Odeszliśmy od podziału na kategorie wiekowe, abyś mógł ścigać się z zawodnikami zbliżonymi do Twojego poziomu sportowego, a nie zawodnikami, którzy po trzech okrążeniach dublują resztę stawki. Wiemy, że dostać dubla i jechać do domu ze spuszczoną głową to nic przyjemnego. Dlatego dzielimy stawkę na 3 grupy startowe i każdy będzie miał możliwość wyboru odpowiedniego towarzystwa.

Żeby nie było zbyt nudno, jedną z edycji będzie eliminator, czyli nasza nowość z 2015 roku. Sprawdzimy, kto okaże się najlepszym taktykiem i przebrnie przez ćwierćfinały i półfinał zachowując przy tym dostateczną świeżość na finałowy wyścig!

Kolejnym urozmaiceniem cyklu będzie otwierająca cykl czasówka – sprawdzimy kto zimą trenował, a kto tylko udawał ;)

Samo ściganie to nie wszystko. Po wybranych edycjach jesteś zaproszony na spotkania z naszymi gośćmi ze świata kolarstwa, którzy opowiedzą o swojej pasji – pozwól, że nie zdradzimy jeszcze kto pojawi się na spotkaniach, ale gwarantujemy, że nie będzie nudno.

Kolarskie Czwartki mają w Warszawie niezwykle bogatą historię. Ścigano się już przed II Wojną Światową. Ale takiej jakości, jaką dostaniesz w tym roku, jeszcze nie było!

Do zobaczenia!